На гости на Втора гимназия в гр. Димотика, Р Гърция

На 16.12.2016 година ученици и учители, водени от директора на СУ "Христо Ботев" - гр. Ивайловград, гостуваха на побратимената Втора гимназия в град Димотика, Р Гърция. Основна цел на посещението в навечерието на Коледно – Новогодишните празници бе среща между ученици от двете училища. В тази връзка се проведе приятелска среща по волейбол между отбори на двете училища. След оспорван двубой тимът на СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград победи домакините. На отбора победител бе връчена купа от директора на Втора гимназия, а също и медали на двата отбора. Преди началото на срещата и по време на почивките мужду геймовете ученици от двете училища представиха народни хора и модерни танци. Ивайловградските ученици подариха на своите гръцки приятели коледни сувенири, изработени в училище. След спортното мероприятие българската група посети местния музей.

Директорът на СУ „ Христо Ботев” покани Втора гимназия да върне визитата на 14.02.2017 година.