Европа навлиза в българските земи (втората половина на XIX – началото на XX в.)

В навечерието на Деня на народните будители и по повод 10 години членство на България в ЕС ученици от СУ „Христо Ботев” гостуваха на  Общинския исторически музей – Ивайловград. Полина Димитрова от 10 а клас и Ивет Чакърова от 12 а клас представиха своите разработки, с които участваха в националната ученическа историческа конференция в град Русе на тема „Европа навлиза в българските земи (втората половина на XIX – началото на XX в.)“. С докладите си младите изследователи ни запознаха с поминъка и архитектурата в района на Ортакьой, историята на града, проследиха как европейските порядки навлизат в нашите земи и запазения дух,  гражданско общество и хора, следващи новото, европейското.

Г-жа Александра Хорозова – директор на училището, благодари на служителите на музея за оказаната помощ и съдействие при подготовката на ученическите доклади.

На събитието присъстваха г-н Николай Панайотов – секретар на община Ивайловград, служители на музея и НЧ „Пробуда 1914”, ученици и учители.