Национална седмица на четенето

В Националната седмица на четенето учениците от СУ ”Христо Ботев” - гр. Ивайловград организираха интересни занимания, с които показаха своите читателски умения и интереси.
На 12.12. 2017 г. учениците от 4 клас проведоха състезание за най- добър четец и разказвач, а на следващия ден си подариха книги за деца и юноши  от изучавани български автори.
Второкласниците направиха табло с любими стихове за зимата в рисунки и четоха приказки на християнска тематика. Госпожа Величка Чорбаджиева – директор на ОИМ – гр. Ивайловград, им гостува, като им припомни едни от най-хубавите коледни приказки.
Маратон на четенето проведоха и третокласниците.
В последния ден от седмицата на четенето ученици от 3 и 4 клас четоха на първокласниците стихотворения и приказки, с които ги пренесоха в атмосферата на вълшебните Коледно-Новогодишни празници.