Конкурс рецитал под надслов „Заветите на Ботев”

СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград организира конкурс рецитал под надслов „Заветите на Ботев”, посветен на 170 години от рождението на поета революционер Христо Ботев. В надпреварата взеха участие ученици, любители и почитатели, на художественото слово, които преминаха успешно първо конкурса по класове и паралелки в навечерие на рождената дата на безсмъртния поет революционер. Те бяха разпределени в две възрастови групи: IV – VII клас и VIII – ХI клас.

Рецитаторите бяха оценявани от жури в състав: г-жа Антоанета Димитрова - председател и членове - г-жа Фанка Матева, г-жа Атанаска Кутетерова, г-жа Иванка Христова – Петрова и г-жа Снежка Делииванова.
Най – вълнуващият момент бе обявяване на победителите. Ето и класирането:
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – IV – VII КЛАС
І – во място: Диана Анева – 6 клас и Валерия Папурова – 4 клас
ІІ – ро място: Диан Димов – 5 клас и Дария Ангелова – 4 клас
ІІІ – то място: Християна Петрова – 7 клас и Росимира Георгиева – 7 клас
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА - VIII – XI КЛАС
І – во място: Николай Налбантов – 9 клас и Пламен Карапейков – 9 клас
ІІ – ро място: Магдалена Райкова – 9 клас и Карина Апостолова – 9 клас
ІІІ – то място: Васил Апостолов – 9 клас
Всички участници в конкурс рецитала получиха книги с поезията и прозата на Христо Ботев. Наградите на учениците връчи директорът на училището – г-жа Александра Хорозова.