Нов автобус вози учениците от СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград

Днес се състоя церемония по освещаването на новия училищен автобус на СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград, предоставен от Министерството на образованието и науката. Министърът на образованието и науката г-н Красимир Вълчев, който бе на официално посещение в СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград на 16.01.2018 г., обяви, че в едномесечен срок училището ще получи новото превозно средство.

Официален гост на събитието бе г-жа Диана Овчарова –кмет на Община Ивайловград. Отец Георги извърши празничен водосвет на новата придобивка и пожела безаварийно пътуване за новия училищен автобус. Приветствие към учители и ученици отправиха кметът на общината – г-жа Диана Овчарова, и г-жа Александра Хорозова – директор на СУ „Христо Ботев”, които пожелаха безопасност и сигурност за децата.

Училищният автобус е марка „Isuzu”, модел „Turquoise” с места 32+1 и ще обслужва ученици от населените места в община Ивайловград, пътуващи до средищното и защитеното училище.