Забележка

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/konferenciq_kyrdjali_2018

Магдалена Райкова с първа награда на Националната ученическа историческа конференция на тема: „140 години от Руско-турската война 1877 – 1878 г.”

Ученическа конференция на тема: „140 години от Руско – турската война 1877-1878 г.” с организатор СУ „Петко Рачов Славейков“ - Кърджали и Школа „ИстОрика“, под патронажа на кмета на Община Кърджали и с подкрепата на РУО – Кърджали бе проведена в периода 02.03 – 04.03. 2018 г. В нея участваха над 80 ученици от прогимназиален и гимназиален етап на образование (V - XII клас) от цялата страна. За първи път в конференцията имаше и международно  участие с три  разработки на ученици  от Челябинска област, Русия. На откриването присъства внучката на опълченец от Руско-турската война.

СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград участваше с разработки на учениците Магдалена Райкова – 9 клас, Теодор Манолов – 8 клас, Пламен Карапейков – 9 клас и Мартина Ванчева – 8 клас. До конференцията бяха допуснати Магдалена Райкова и Теодор Манолов. Младите ни историци бяха подкрепени от „Клуба за ООН” към училището.

Магдалена Райкова взе първа награда в категория доклади във възрастовата група VIII-XII клас. Темата на доклада бе „Капитан Петко Войвода – защитникът на Родопите”.

Оценяването на разработките бе от жури в състав: доц. д-р Александър Сивилов от СУ ”Св. Климент Охридски” и г-жа Радостина Николова - главен експерт по история и цивилизация в МОН.

Участниците се справиха блестящо  и доказаха, че имаме ученици с които можем да се гордеем.

Пожелаваме им бъдещи успехи и творчески изяви в интересната и пълна с предизвикателства наука - история!{gallery}konferenciq_kyrdjali_2018{/gallery}