Хелоуин 2019

Тазгодишният маскарад по повод Хелоуин в СУ „Христо Ботев“ Ивайловград донесе много положителни емоции и весели моменти на всички участници. По традиция ивайловградската гимназия отбелязва този, характерен за англоговорящите страни, празник със състезателни игри, много музика и танци.

Водещ на събитието беше Ламбрети Колев от ХII а клас, помагаше му Деница Тенева, също от ХII а.

Ивайловградските ученици се бяха маскирали като всевъзможни страшни създания, за да изгонят злите духове, според келтското поверие.

Освен с уникални костюми, учениците впечатлиха с майсторски изработени тиквени фенери и ювелирни сладкиши. Всички победители в състезателните игри получиха награди осигурени от от „Винивел“ ООД - Винарска изба Ямантиеви.