Занимания на III „а“ клас в извънкласна дейност „Природни науки и екология“

Третокласниците на СУ „Христо Ботев“ вече познават по-добре природата и са по-отговорни към нея благодарение на извънласната дейност „Природни науки и екология“.

В рамките на извънкласното занимание учениците от III клас, с ръководител Маргарита Чичева, се запознаха с теми за опазване чистотата на въздуха и водата, четоха стихове на български поети за красивата и чиста родина, участваха в инициативата „Да засадим гора”.

В навечерието на коледно-новогодишните празници малките еколози се включиха в изработването на коледни играчки от природни материали.

През месец януари 2020 г. учениците от III “а” клас проведоха беседа и гледаха презентация, след което всеки нарисува любимия си плод или зеленчук, записвайки под рисунката здравословните ползи от него.